چشم

این گونه افراد چگونه باید آرایش کنند در این مطلب در این باره صحبت خواهیم کرد .

این افراد باید از ضد آفتاب مناسب پوست خودشان استفاده نمایند ضد آفتاب را کاملا بر روی پوست خودتان بخوابانید بعد از این که ضد آفتاب به طور کامل جذب پوست گردید سپس یک لایه کرم پودر بزنید و باز هم کمی صبر کنید تا کرم بر روی پوست شما بخوابد در این مرحله کمی از پنکیک استفاده کنید اکنون صورت شما برای آرایش کردن آماده می باشد .

رنگ سایه باید با رنگ لباس شما کاملا هم خوانی داشته باشد زیرساخت سایه باید روشن ترین رنگ باشد از روشن به تیره بروید سپس خط چشم بکشید اگر لباس شما مشکی می باشد سایه زیر ساخت باید سفید باشد سایه زیر ساخت باید تمامی سطح پشت چشم را بپوشاند و تا نزدیکی ابروها زده شود .

دقت داشته باشید که در آرایش چشم از آن جایی که رنگ سفید با مشکی در تضاد می باشد استفاده نمودن از خط چشم های سیاه و معمولی در میان چشم و پوست یک جدایی را به وجود می آورد و باعث می گردد که میان چهره و اعضای صورت تفکیکی ایجاد گردد و همانند یک نقاشی خواهد شد توصیه می شود که برای ایجاد جذابیت بیش تر و ایجاد هماهنگی اجزا به جای استفاده از خط چشم از سایه یا مدادهایی که به رنگ های خاکستری تیره یا دودی هستند استفاده نمایید و همانند یک هاله در قسمت پشت چشم و زیر چشم بکشید و آن را تا قسمت انتهای چشم ادامه دهید و بعد از آن خط پشت چشم را در قسمت گوشه به شکل مثلثی پهن نمایید . هم چنین می توانید از سرمه های سنگی دودی نیز استفاده نمایید این گونه سرمه ها بسیار چشم را جذاب می کنند به جز این ها از مدادهای مشکی خشک نیز می توانید برای قسمت داخلی چشم ها استفاده نمایید ریمل را به مژه های پلک بالایی خودتان بزنید .

اگر چشم های تان ریز هستند خط چشم را فقط در قسمت پشت چشم های تان آن هم به صورت باریک و ظریف بکشید و ریمل را هم به مژه های بالایی خودتان وهم به مژه های پایینی تان بکشید .

افرادی که چشم های سیاه و پوست روشنی دارند توصیه می شود که از رنگ های گرم و شاد هم چون سرخابی ، قرمز ، بنفش برای رژ لب خودشان استفاده نمایند به ویژه زمانی که لباس شان مشکی است اگر لباس شان به رنگ دیگری می باشد رنگ رژ را با رنگ لباس شان ست نمایند .

رژگونه نیز باید با رژلب هماهنگ باشد به این صورت که اگر رژلب به رنگ شاد است رژ گونه را باید کمی ملایم تر انتخاب کنید و یا برعکس آن با این کار چهره ی خودتان را نه کاملا رنگارنگ کرده اید و نا بی روح . همیشه سعی کنید تعادل را رعایت کنید .

منبع