یخ

یخ دارای فواید بسیار زیادی به خصوص بر روی پوست صورت می باشد . یخ باعث افزایش گردش خون می شود ؛ و از بروز علائم پیری و ایجاد چروک در صورت جلوگیری می نماید .

اگر دو بار در هفته توسط یک قطعه یخ صورت خودتان را ماساژ دهید پوست تان خواهد درخشید .

یخ باعث از بین رفتن آکنه می گردد . زمانی که از یخ استفاده می کنید اگر دچار بی حسی شدید اندکی صبر کنید و دوباره از یخ استفاده نمایید با این کار 2 روزه از شر آکنه ها خلاص شوید .

یخ آفتاب سوختگی را نیز از بین می برد . هر زمان که دچار آفتاب سوختگی آن هم از نوع شدید آن شدید کافی است چند تکه یخ را در یک پارچه ی پنبه ای بگذارید و آن را بر روی قسمت های آسیب دیده بگذارید . با این کار یک خارش بر روی پوست شما ایجاد خواهد شد و دیگر اثری از آفتاب سوختگی بر روی صورت شما نیست .

یخ باعث می شود که آرایش برای مدت طولانی تری بر روی پوست شما باقی بماند . برای این کار یخ را قبل از انجام دادن آرایش بر روی صورت خودتان بمالید .

یخ پف چشم ها را نیز از بین می برد . این کار را به این صورت انجام دهید که تکه های یخ را داخل یک پارچه پنبه ای گذاشته و آن را در قسمت زیر چشم های تان قرار دهید با این کار پف چشم های تان می خوابد . هم چنین یخ سندرم خشکی چشم را نیز از بین می برد .

از یخ ها به عنوان ماسک منجمد نیز استفاده می کنند . ماسک منجمد از اندکی آب خیار و آب گل سرخ ایجاد می شود که این دو را با هم مخلوط کرده و داخل یک قالب یخ بریزید و از آن بر روی صورت خودتان استفاده نمایید .

ماسک منجمد کاهنده چین و چروک صورت می باشد و پوست را روشن می سازد .

اگر می خواهید حالت خواب آلودگی تان از بین برود از یخ استفاده کنید . هم چنین می توانید آب میوه هایی هم چون پرتقال ، انار ، سیب و … را که برای پوست مفید می باشند را بگیرید و آن ها را داخل جایخی بگذارید بعد از یخ زدن بر روی پوست صورت خودتان بگذارید تا زیبایی تان دو چندان گردد . دقت داشته باشید که یخ را به صورت مستقیم بر روی پوست خودتان نگذارید زیرا مویرگ های زیر پوست را پاره خواهد کرد کافی است که قطعات یخ را داخل یک پارچه ای لطیف قرار داده سپس پوست صورت خودتان را با آن ماساژ دهید .

منبع