تأثیرات ماه

امروزه هنگامی که برگه های مجله ها را ورق می زنیم صفحه ای را مشاهده می کنیم که در آن خصوصیات متولدین ماه های متفاوت نوشته شده است این قسمت یکی از محبوب ترین قسمت های مجله ها می باشد حتی کسی که به این قضیه هیچ اعتقادی هم نداشته باشد این قسمت را مطالعه خواهد کرد .

گاهی برای این که ثابت کنید این مطالب خرافات هستند طالع بینی همه ماه ها را مطالعه کنید و در میان آن ها به دنبال مشترکاتی نیز بگردید در واقع شما می خواهید با این کارتان ثابت کنید که در هر ماه مطالبی نوشته شده است که در میان تمامی افراد مشترک می باشد .

فردی تعریف می کرد که در روزهای اول دانشگاه استاد روانشناسی یک برگه به همه دانشجویان داد و به آن ها گفت که این برگه طالع شما می باشد او می گفت که همه چیز عین واقعیت بود . استاد گفت در تمامی جوانانی که هم سن و سال شما هستند ویژگی هایی مشترک می باشد و این هیچ ارتباطی با طالع شما ندارد و نخواهد داشت .

به نظر شما از نظر علمی دلیلی وجود دارد که میان یک فردی که متولد مهر ماه است با فردی که متولد بهمن ماه است وجود داشته باشد یا خیر ؟

دانشمندان این مسئله را بررسی نموده اند . بررسی که صورت گرفته است نشان داده که نوزادانی که در فصل بهار متولد می شوند بیش تر دچار روان پریشی می شوند این درحالی است که نوزادان متولد فصل تابستان افراد حساس تری هستند .

دلیل ما برای این تفاوت چه می تواند باشد ؟

خوب در فصل تابستان مادر و جنین بیش تر با ویروس ها مواجه می شوند ، طول مدت روز نیز نسبت به فصل بهار کم تر می باشد این دو عامل باعث می شود صفات ژنتیکی نوزاد تحت تأثیر قرار بگیرد .

یکی از دانشمندان این موضوع را بررسی نموده است او خواسته که مشخص کند آیا فصل تولد می تواند تغییراتی را در ساختار مغز ایجاد کند یا خیر ؟

مردانی که در فصول پاییز و زمستان به دنیا می آیند در بخشی از مغز که نام آن شیار گیجگاهی فوقانی می باشد یک ماده خاکستری بیش تری وجود دارد نسبت به افرادی که در فصول بهار و تابستان به دنیا می آیند .

میزان این ماده خاکستری ارتباط مستقیمی با شیزوفرنی دارد و هرچه این ماده خاکستری کم تر باشد فرد بیش تر به شیزوفرنی مبتلا خواهد شد .

جالب است که بدانید در مورد زنان این مسئله کاملا برعکس می باشد .

منبع