بوی خوب

گاهی برای مان پیش می آید که نگران بویی هستیم که در طول روز می دهیم . همیشه نمی توان وضعیت بهداشت را چک کرد . با خواندن این مطلب متوجه خواهید شد که بدون استفاده از دئودورانت ها می توانید خوش بو باشید .

اگر به طور مرتب عرق می کنید به خصوص در ناحیه زیر بغل تان می توانید بر روی این نواحی جوش شیرین بمالید . این کار باعث می گردد که این نواحی خشک باقی بمانند و بوی بد نیز خنثی گردد . این مورد برای شب هایی که بیرون می روید بسیار کاربرد دارد دقت داشته باشید آقایانی که زیر بغل های شان مو دارد نباید از این مورد استفاده کنند .

زود به زود موهای زاید بدنتان را اصلاح نمائید . موهایی زایدی که در بدن رشد می کنند منابع خوبی برای رشد باکتری ها هستند و خودشان بوی بد نیز تولید می کنند . می توانید این قسمت ها را بتراشید یا موم بیندازید همیشه سعی کنید که این نواحی را تمیز نگه دارید .

هم چنین می توانید از صابون های آنتی باکتریال نیز استفاده نمایید . ابتدا سعی کنید که کثیفی بدن تان را تمیز کنید سپس زیر دوش بروید . تنها زیر دوش رفتن چیزی را تمیز نمی کند . اگر فرصت دارید دو بار در طول روز دوش بگیرید .

اگر تصمیم دارید به بیرون بروید کمی قبل از آن دوش بگیرید و هنگامی که از حمام خارج شدید از کرم ها استفاده نمایید . آیا می دانستید که کرم ها در این مواقع راحت تر جذب پوست می شوند .

البته از کرم هایی که معطر هستند نیز می توانید استفاده کنید . حتی الامکان از کرم هایی برای بدن تان استفاده نمایید که بوی ملایمی دارند . این مسئله را مد نظر داشته باشید که استفاده از این نوع کرم ها در قسمت هایی که عرق می کنند می تواند باعث ایجاد کردن بوی بد گردد .

از شامپوهای خوشبو کننده بدن استفاده نمایید . همیشه موهای تان را تمیز نگه دارید تا بوی خوبی بدهد .

در فصول گرم سال هنگام بیرون رفتن همیشه یک نوشیدنی خنک همراه خودتان داشته باشید . همیشه کرم دست مرطوب کننده همراه خودتان داشته باشید . همین چیزهای کوچک است که می تواند باعث خوشبو شدن شما گردد .

نکاتی که باید رعایت کنید تا بدن تان همیشه خوش بو باشد .

دقت داشته باشید که همیشه نفس تان باید خوش بو باشد برای این کار در مواقعی که لازم است همراه خودتان آدامس داشته باشید .

سعی کنید از عطرهایی که بوی ملایمی دارند استفاده کنید . بعضی از بوها غالب می باشند برای مثال وانیل ، دارچین ، مشک و …

با خودتان دئودورانت ببرید .

اگر تمامی مراحل بالا را رعایت کنید دیگر نیازی به استفاده از دئودورانت ها ندارید اما اگر آن ها را رعایت نمی کنید از دئودورانت ها باید استفاده نمایید . دقت داشته باشید که دئودورانت هایی با بوی تند دیگران را اذیت می کنند .

هم چنین می توانید از کرم هایی استفاده کنید که بوهایی تقریباً شبیه به هم دارند .

اگر می خواهید بوی عرق تان را بپوشانید بیش از اندازه از عطر و ادکلن استفاده نکنید .

منبع