آرایشگر

همه ی ما هنگامی که موهای مان را کوتاه می کنیم کلی تغییر می کنیم . خود من بسیاری از اوقات که موهایم را کوتاه کرده ام عین قبل می خواستم که موهایم را مرتب کنم اما دیگر موهایم کاملا کوتاه شده بودند و یا وقتی که می خواهم موهایم را رنگ کنم چیزی غیر از این که انتظار داشتم رخ می دهد .

زمانی تصمیم گرفتم تا یک آرایشگر مناسبی را برای خودم پیدا کنم آن زمان بود که متوجه شدم که چه کاری را باید انجام دهم تا بتوانم نتیجه ی دلخواه خودم را به دست آورم اگر دوست دارم بدانید چگونه پس ادامه مطلب را بخوانید .

اگر مویی مد نظرتان است عکس آن را بردارید .

اگر از رنگ مویی خوشتان آمده است و یا مدل مویی مد نظرتان است حتما یک عکس از آن را با موبایل خودتان بیندازید و همراه خودتان به آرایشگاه ببرید . خود من که همیشه مدل موها و رنگ موها را نزد خود نگه داری می کنم . و هر زمانی که به آن ها نیاز داشتم آن را به آرایشگر خودم نشان می دهم .

سعی کنید نظر آرایشگرتان را نیز جویا شوید .

خوب است عکسی را که گرفته اید به آرایشگرتان نشان دهید اما از آرایشگرتان نیز سوال کنید که چه مدل مویی به شما می آید . خود من بیش تر رنگ های گرم را می پسندم اما آخرین آرایشگر من به من گفت که رنگ های سرد بیش تر به پوست می می آید وقتی که خوب فکر کردم حق را به او دادم ! به هر حال آن ها در این زمینه تخصص دارند سوال کنید و از سوال کردن نهراسید .

اجازه ندهید تغییرات ناخواسته ای صورت گیرد و از قبل از این موارد پیشگیری کنید .

قبل از این که آرایشگرتان کار خودش را آغاز شد شما همه چیز را به او بگویید . برای مثال به او بگویید که فقط می خواهید موهای تان را صاف کنید یا فقط می خواهید موخوره های تان را از بین ببرید و …

اگر به طور واضح و دقیق نمی دانید که چه چیزی را می خواهید می توانید از عباراتی هم چون یک مدل فشن ، مدل ساده ، و یا یک مدل زنانه و … می توانید استفاده نمایید .

با آرایشگرتان راحت باشید و با او گفت و گو کنید .

حرف بزنید و از حرف زدن نترسید . شما در انتهای کار نیز می توانید تغییراتی را در موهای تان ایجاد نمایید بنابراین اگر آن چیزی که مد نظرتان بود نشد حتما آن را بیان کنید آرایشگرتان هرگز ناراحت نخواهد شد زیرا او دوست دارد که مشتری اش از کار او رضایت داشته باشد .

منبع