Keeping Young Skin

اگر می خواهید پوست خوبی را داشته باشید باید تفکرتان مثبت باشد این کار باعث سلامت و طول عمر و شادابی پوست تان خواهد شد .

در برنامه غذایی تان از سبزی جات تازه به ویژه سبزی هایی که رنگ سبز دارند استفاده نمایید . هم چنین از میوه های تازه ، گروه غلات و حبوبات نیز استفاده نمایید .

سعی کنید که کم تر از مواد حیوانی در برنامه غذایی تان استفاده نمایید . در روز باید 2-3 واحد از محصولات لبنیاتی استفاده کنید لبنیات برای پیش گیری از پوکی استخوان بسیار مفید می باشد .

ورزش و تمرینات ورزشی را دربرنامه روزانه تان بگنجانید . ورزش یکی از عواملی است که باعث جوان ماندن پوست شما خواهد شد .

روزانه به اندازه کافی ویتامین C مصرف کنید این ویتامین در سبزی جات سبز رنگ و دیگر سبزی ها مثل فلفل دلمه ای ، گوجه فرنگی و … یافت می شود . هم چنین سیب زمینی ، پیاز ، انواع مرکبات مانند کیوی و توت فرنگی نیز سرشار از ویتامین c هستند .

به مقدار کافی در طول روز ویتامین E استفاده کنید . این ویتامین در غلات ، سبوس و روغن های مایع گیاهی به وفور یافت می شود . هم چنین گوشت قرمز ، لبنیات ، گوشت سفید و تخم مرغ و انواع حبوبات و غلات و مغز دانه ها سرشار از ویتامین E می باشند .

یکی از منابعی که سرشار از پروتئین های حیوانی می باشد ماهی است . ماهی دارای اسید چرب امگا 3 می باشد حتما دربرنامه غذایی تان از ماهی استفاده کنید .

یکی از موادی که در پروتئین های حیوانی و گیاهی یافت می شود روی می باشد . سعی کنید از پروتئین های حیوانی استفاده نمایید زیرا جذب آن ها بهتر از پروتئین های گیاهی می باشد .

از موادی که دارای آهن هستند استفاده کنید . منابع آهن شامل گوشت قرمز ، جگر ، مرغ و ماهی و … می باشد . البته آهن در حبوبات ، مغز دانه ها ، غلات و … نیز یافت می شود .

یکی از موادی که باعث جوان ماندن پوست شما خواهد شد ید می باشد . ید به مقدار زیاد در ماهی ومحصولات دریایی یافت می شود .

اگر به دنبال جوان ماندن پوست صورت خودتان هستید حتما از ضد آفتاب مخصوص پوست تان استفاده کنید .

در روز حداقل 2 بار صورت خودتان را توسط شوینده های صابونی بشویید . این کار باعث می شود که چربی های پوست تان از بین برود .

 منبع