premarital

کلاس های مشاوره قبل از ازدواج لازم است . اکثر متخصصانی که برگزار کننده این نوع کلاس ها هستند تصور می کنند که تنها باید درباره باروری صحبت شود در حالی که سلامت باروری تنها بخش کوچکی از سلامت جنسی می باشد .

ساعت 8 صبح است خودم را به آزمایشگاه می رسانم صف شلوغی تشکیل شده است . زنان و مردان جوانی که نگاه شان پر از شادی است در سالن پر هستند . خنده های شان از ته دلشان است و چشمان شان امید به زندگی را نوید می دهد . عده ای دو نفره آمده اند و آن هایی که سنتی تر هستند با خانواده های شان .

درکلاس های مشاوره قبل از ازدواج چه مواردی بیان می شود ؟

روی صندلی می نشینم و دوست دارم بدانم که دراین کلاس 45 دقیقه ای چه چیز مهمی را یاد خواهند داد . از فردی که کنارم نشسته است سوال می کنم فکر می کنی این کلاس ها لازمه ؟ او در پاسخ می گوید بله دوست عزیز خیلی هم نیاز است من فردی را می شناختم که هیچ چیز درباره ازدواج نمی دانست . این کلاس ها حتما باید برگزار شوند . خانم دکتر وارد می شود و شروع به توضیح درباره بدن انسان و فیلمی که اندام انسان را تشریح می کند می دهد . سپس خانم دکتر درباره پیش گیری از بارداری و آمادگی برای بارداری توضیحاتی را می دهد .

مشکلات زناشویی را جدی بگیریم

آیا می دانید بیش تر طلاق هایی که اتفاق می افتد به خاطر اختلالات جنسی است . میل جنسی یک میل طبیعی می باشد که در هر انسانی وجود دارد . برای همین است که ما تأکید داریم مشاوره های قبل از ازدواج حتما باید تشکیل شود . البته باید  این کلاس ها از کارایی کافی نیز برخوردار باشند . زوجین نیز باید به این درک برسند که چه قدر حضور در این کلاس ها می تواند در آینده برای شان مفید و مثمر ثمر باشد . کلینیکی نیز آزمایش های قبل از ازدواج را انجام می دهد .

یک دیگر را بهتر بشناسیم

دکتر غلام علی افروز مشاور خانواده می گوید حتما این کلاس ها باید برگزار شوند دختری که تحصیلات ندارد و هیچ کس هم با او درباره روابط زناشویی صحبت نکرده است بالاخره باید در این زمینه اطلاعاتی را کسب کند تا بتواند یک رابطه درستی را با همسر خودش برقرار کند . کارشناسان می توانند به فرد اطلاعات خوبی در این زمینه بدهند و او را راهنمایی کنند . اگر سوال کنید حتما پاسخ تان را خواهند داد . اما متأسفانه زوجین تمایلی ندارند . البته به صورت تلفنی هم می توانند تماس گرفته و مشاوره بگیرند . یکی از مشکلاتی که در جامعه ما وجود دارد این است که تا زمانی که مشکلی برای مان پیش نیاید به مشاوره مراجعه نمی کنیم .

قبل از ازدواج با همسرتان درباره مسائل زناشویی به صورت کلی صحبت کنید . نظر همدیگر را درباره روابط زناشویی جویا شوید . ترس را کنار بگذارید . و هر آن چه را که برای تان مهم است به همسرتان بگویید و اجازه بدهید که او نیز صحبت های خودش را در این زمینه داشته باشد .

منبع