بیشتر محصولات دهان و دندان حاوی فلوراید می باشند این ماده از مینای دندان ها محافظت می کند اما یادتان باشد که فلوراید زیاد هم باعث می گردد لکه های سفیدی روی دندان ها ایجاد شود .

استفاده نمودن از روش های سنتی برای مراقبت از دندان ها می تواند از آسیب های وارده مربوط به فلوراید جلوگیری نماید .

بعضی از گیاهان می توانند به حفظ دندان ها و لثه های تان کمک کنند بهتر است که این گیاهان را بشناسید تا دیگر نگران دندان های خودتان نباشید .

استویا

این گیاه یک شیرین کننده طبیعی است که بدون کالری می باشد عصاره استویا دارای خاصیت آنتی باکتریال می باشد و از رشد باکتری های دهانی جلوگیری می نماید .

برای استفاده از استویا چند برگ تازه ی آن را به جای شکر به نوشیدنی های خودتان اضافه کنید . هم چنین می توانید برگ های آن را خشک کرده و پودر کنید و از آن ها در دسرها و سس های تان استفاده کنید .

سبزه ی گندم

این گیاه به خارج شدن میکروب ها از لثه کمک می کند . هم چنین به درمان خون ریزی لثه نیز کمک می کند .

هر موقع که خواستید دهان خودتان را شست و شو دهید آب را با آن ترکیب کنید . توصیه می شود که هر روز صبح دهان تان را با این گیاه شست و شو دهید .

میخک

از زمان های قدیم برای درمان درد دندان از  میخک استفاده می کردند هم چنین افراد برای خوشبو کردن دهان شان از میخک استفاده می کردند این گیاه دارای خواص ضد التهابی و ضد باکتریایی می باشد و برای درمان عفونت و پوسیدگی مورد استفاده قرار می گیرد .

می توانید این گیاه را به صورت خام مورد استفاده قرار دهید و یا این که آن را داخل چای تان بریزید . با گذاشتن یک میخک بر روی دندانی که درد می کند می توانید درد آن را آرام کنید . البته می توانید مقداری میخک را آسیاب کنید و آن را با چند قطره روغن زیتون مخلوط کرده و مستقیماً آن را برروی دندان تان قرار دهید .

شیرین بیان

شیرین بیان هم دارای خواص ضد باکتریایی ، ضد قارچی و ضد ویروسی می باشد . با مصرف این گیاه می توانید از بیماری های لثه در امان بمانید . این گیاه به رفع آفت دهان نیز کمک به سزایی می نماید .

برای استفاده می توانید ریشه ی این گیاه را بجوید .

پوست بلوط سفید

این گیاه برای درمان مشکلات لثه ای بسیار کارآمد و مفید است . پوست بلوط حاوی تانن ها می باشد . هم چنین پوست بلوط دارای مقدار زیادی کلسیم ، روی و منیزیم می باشد  که می تواند به تقویت دندان ها و لثه ها کمک نماید .

شما می توانید از کپسول های پوست بلوط سفید استفاده نمایید و یا این که پودر داخل آن را به طور مستقیم روی لثه های تان بمالید .

ریحان

سبزی ریحان دارای خواص ضد باکتریایی بسیار قوی می باشد و از بیماری های لثه و بوی بد دهان و تشکیل جرم جلوگیری می نماید .

شما می توانید دندان تان را با استفاده از پودر ریحان خشک شده مسواک بزنید . سعی کنید از این روش های گیاهی برای سلامت دندان های تان استفاده نمایید .

منبع